25.12.2011

Święta w DPS 

Siłą napędową ludzkiego życia jest miłość: ona motywuje do podjęcia najtrudniejszych wyzwań, daje radość życia i zapewnia mu sens.

Bardzo ważne jest, abyś tę miłość rozdawał w cieple swojego spojrzenia...

Pamiętajmy o tym, że Boże Narodzenie nie jest tylko w grudniu. Boże Narodzenie jest zawsze ilekroć uśmiechamy się do drugiego człowieka, gdy wyciągamydo niego rękę...

Więcej…

 19.12.2011

 Nasza Wigilia

"Święta mają coś z bajki 
Każdej zimy pisanej od nowa 
W oknie puchu kołderka 
W każdym sercu iskierka 
By ogrzała się noc grudniowa" 

Więcej…

5 grudnia Mikołaj udał się do Radłowa, aby odwiedzić Kacperka. Choć na początku Kacperek trochę wystraszył się Mikołaja, to później bardzo ucieszył się z prezentów. Mikołaj znalazł też upominki dla rodziców i rodzeństwa. Był to bardzo miły i radosny czas.

6 grudnia Mikołaj ruszył w drogę w stronę Głuchołaz, gdzie czekała już Wiktoria, która z ogromną radością i uśmiechem przywitała tak oczekiwanego gościa. Mikołaj nie zapomniał róznież o rodzicach Wiktorii i siostrze.

 

Więcej…

Koncert Charytatywny
16 październik 2011r 

IV Koncert Charytatywny

16 Października tego roku już po raz czwarty w zespole szkół w Dobrzeniu Wielkim odbył się Koncert Charytatywny zorganizowany przez wolontariuszy grupy „Iskierka Nadziei” pod hasłem: „Pomóżmy Żyć”, z którego dochód zostanie przeznaczony na potrzeby Domowego Hospicjum dla Dzieci w Opolu oraz dla 12- letniej Wiktorii z Głuchołaz.

I tym razem znów się udało. Ogromnym zaskoczeniem dla nas była bardzo duża frekwencja, gdyż już o godz. 15:30 hala zaczęła się wypełniać. Cieszy nas również fakt, iż dotarli do nas goście z różnych stron, a czasami nawet z bardzo daleka. Nie brakowało tych, którzy mają ogromne serca i chęć wspierania innych.

Więcej…

wrzesień 2011r

Dom Pomocy Społecznej

Więcej…

23 maj 2011r

Spotkanie Iskierek

Więcej…

17 kwietnia 20011r

Misterium Męki Pańskiej

Więcej…

3 marzec 2011r.

Karnawał w DPS - Dobrzeń Wielki

Więcej…

26 luty 2011r

Wizyta Małego Gościa Niedzielnego

Więcej…

PODARUJ ŻYCIE ZOSI... 

zosia

Zosia urodziła się 17.04.2009 r. jako zdrowa dziewczynka,

w wieku 4 miesięcy, przy badaniu kontrolnym oczu wykryto guza w oczku

zwanym siatkówczak, który jest nowotworem złośliwym. 

Przeszła 6 cykli chemioterapii. lekarze ocenili jej stan jako wracający do zdrowia.

Niestety przy kolejnym badaniu kontrolnym oka okazało się, ze guz nadal żyje.

Zalecono kolejne cykle chemioterapii, ponownie zastosowano laser, by wypalić guza.

Gdy to nie dawało efektów postanowiono założyć po raz kolejny płytkę radioaktywną. 

Trzymamy kciuki za Zosię i wierzymy, ze wszystko będzie dobrze!!!

 

alt

"Kiedy śmieje się dziecko,
śmieje się cały świat."

W sobotę 5 Lutego w Starej Szwalni w Dobrzeniu Wielkim zorganizowaliśmy Zabawę Charytatywną, z której dochód został przekazany na leczenie dwuletniego Kacperka. Każdy, kto brał udział w zabawie otrzymał cegiełkę o wartości 20 zł. Pomysł okazał się bardzo trafny, gdyż zabawa była bardzo udana. Nikt nie mógł oprzeć się pięknej muzyce, jaką przygotował dla nas zespół Miraż z Dobrzenia Wielkiego.

W tym momencie pragniemy podziękować wszystkim osobom, które nie mogły uczestniczyć w zabawie, ale zakupiły cegiełki. Cieszymy się bardzo, że po raz kolejny pokazaliście, iż razem można zrobić wiele dobrego. Szczególne podziękowania kierujemy do tych, którzy bawili się w sobotę razem z nami i pokazali jak wielkie mają serca! Dzięki Wam wszystkim udało nam się zebrać 3.131,00 zł. Kwota ta zostanie przekazana na dalsze leczenie Kacperka.

Więcej…

nabor-wolontariuszy