5.10.2008r.

I Koncert Charytatywny

Niedziela 5 października zapowiadała się zwyczajnie jak każda inna. Jednak ten dzień okazał się „Dniem Otwartego Serca”. Mieszkańcy gminy i nie tylko udowodnili, że nie jest im obojętny los tych najbardziej kochanych, co można było zauważyć po ofiarach złożonych do puszek.

Najważniejszym punktem całej akcji był koncert charytatywny, który rozpoczął się o godz. 15 – tej w Zespole Szkół w Dobrzeniu Wielkim. Już na samym początku swoim humorem i entuzjazmem wszystkich oczarował zespół „Przysieczanki”. Razem z nimi bawiła się cała sala. Młodzi wolontariusze, chwytając za ręce dziewczyny z zespołu „Biedronki” i tworząc koło stworzyli jedną wielką rodzinę. Już wtedy w niejednym oku pojawiła się łza radości.

W odpowiedzi na nasze zaproszenie, swoją obecnością zaszczycili nas Dominika i Janusz Żyłka, którzy bez wahania zgodzili się nam pomóc. Koncert poprowadził Damian Holecki. Tym najmniejszym postanowił pomóc także zespół „Rythmix”. Pamiętając o Janie Pawle II, który tak bardzo kochał ludzi chorych i cierpiących, wszyscy weszliśmy na scenę, aby razem z Damianem Holeckim i gośćmi zaśpiewać „Barkę”. Dla nas wolontariuszy była to chwila wzruszenia. Mając łzy w oczach, czuliśmy, że zrobiliśmy coś pięknego.

Sprzedawano losy i licytowano przedmioty podarowane przez miejscowe firmy i prywatnych darczyńców. Ksiądz Proboszcz Jan Polok przekazał kwestę z każdej Mszy Świętej odprawionej w tym dniu. Mieszkańcy Dobrzenia okazali wielkie serce. Dochód z koncertu przerósł najśmielsze oczekiwania organizatorów, uzbierano dziesięć tysięcy czterdzieści złotych.