alt

"Kiedy śmieje się dziecko,
śmieje się cały świat."

W sobotę 5 Lutego w Starej Szwalni w Dobrzeniu Wielkim zorganizowaliśmy Zabawę Charytatywną, z której dochód został przekazany na leczenie dwuletniego Kacperka. Każdy, kto brał udział w zabawie otrzymał cegiełkę o wartości 20 zł. Pomysł okazał się bardzo trafny, gdyż zabawa była bardzo udana. Nikt nie mógł oprzeć się pięknej muzyce, jaką przygotował dla nas zespół Miraż z Dobrzenia Wielkiego.

W tym momencie pragniemy podziękować wszystkim osobom, które nie mogły uczestniczyć w zabawie, ale zakupiły cegiełki. Cieszymy się bardzo, że po raz kolejny pokazaliście, iż razem można zrobić wiele dobrego. Szczególne podziękowania kierujemy do tych, którzy bawili się w sobotę razem z nami i pokazali jak wielkie mają serca! Dzięki Wam wszystkim udało nam się zebrać 3.131,00 zł. Kwota ta zostanie przekazana na dalsze leczenie Kacperka.

Kacper Kozioł z Radłowa ma dwa latka. Jest on bardzo pogodnym i radosnym dzieckiem. Jednak od ośmiu miesięcy walczy z nowotworem. Okazało się, ze w okolicy pęcherza moczowego ma wielkiego 8 - centymetrowego guza. Trafił, więc do Kliniki Onkologii i Hematologii Dziecięcej we Wrocławiu, która stała się jego drugim domem.

Lekarze z kliniki stwierdzili jednak, że nie są w stanie już nic więcej zrobić i Kacperek musi pojechać na dalsze leczenie do kliniki w Paryżu. Obecnie jest on już po operacji usunięcia guza i trwają naświetlania, rodzice żyją nadzieją, że teraz będzie już tylko lepiej.

Leczenie Kacperka jest bardzo kosztowne, ciągłe wyjazdy do kliniki i leki wymagają sporych nakładów finansowych. Bardzo potrzebna dla chłopca jest krew, gdyż Kacper miał ją przetaczaną już 8 razy.

Wszyscy wierzymy w to, że wszystko dobrze się zakończy. Trzymamy kciuki i czekamy na powrót Kacperka i jego rodziców z Paryża.